Podujatia pre deti

Hospitalizovaným deťom spríjemňujeme pobyt v nemocnici prípravou a organizovaním mnohých kultúrnych, spoločenských a zábavných podujatí i stretnutí detí so známymi slovenskými i zahraničnými umelcami. Títo bez nároku na honorár vymenia „dosky, ktoré znamenajú svet“, veľké koncertné sály a pódiá za priestor v nemocnici, aby mohli svojim vystúpením kompenzovať deťom ich obmedzené aktivity, zapríčinené prísnym nemocničným režimom.

Medzi tradičné podujatia, ktoré organizujeme v spolupráci s vedením NÚDCH a so základnou školou pri zdravotníckom zariadení patria oslavy Mikuláša a MDD. Na ich prípravách i úspešnom priebehu, ale i na kvalite výchovno-vzdelávacej činnosti v materskej škole, sa nie malou mierou podieľajú svojimi finančnými príspevkami a darmi naši sponzori.

Ceníme si, že medzi nami existujú ľudia, ktorým nie je ľahostajný osud chorých detí v nemocnici.  Všetkým touto cestou v mene detí úprimne ďakujeme a veríme, že v podobnej spolupráci budeme pokračovať i v ďalších rokoch.

Číslo darovacieho účtu: SK93 8180 0000 0070 0010 6712

• Oslavy Mikuláša 2010
  • Tvorivé dielne (január 2013)
  • Divadlo Bum-Bác s predstavením Žabí princ (máj 2013)
  • Karnevalová zábava
  • Na ľudovú nôtu - oslavy MDD na Klinike infektológie a geografickej medicíny

Plán kultúrnych a záujmových činností na rok 2019/2020

September

Výtvarná súťaž

Október

Tvorivé dielne „Jeseň pani bohatá“
Súťaž o najkrajšieho šarkana a ježka (KIGM)

November

Bábkové divadlo

December

Divadelné predstavenie
Veľký kultúrny program „Vitaj u nás Mikuláš“ v spolupráci, s vedením NÚDCH BA a Základnej školy pri zdravotníckom zariadení. Účinkujú známi herci, speváci, tanečníci a detské umelecké súbory.

Január

Tvorivé dielne – Snehová nádielka

Február

Maškarný ples

Marec

Bábkové predstavenie

Apríl

Tvorivé dielne „Maľované veľkonočné radovánky“

Máj

Program ku Dňu matiek (elokované pracoviská)
Bábkové predstavenie

Jún

Veľký kultúrny program „Oslavy MDD“ v spolupráci s vedením NÚDCH BA a Základnej školy pri zdravotníckom zariadení. Účinkujú známi herci, speváci, tanečníci a detské umelecké súbory.